Hitvallás

„Ha nincs arcunkon érzés,
olyan, mintha a halotti maszkunkat mutatnánk.”

2008. július 23., szerda

A GYÜMÖLCSÖK

A gyümölcsökről általában azt tartják, hogy savasak, a szervezetet savasítják. Különösen óvnak tőle a kifejezetten elsavasodott szervezetet feltételező betegségek esetén (reuma, köszvény stb.). Hogy itt megint egy téves nézet ellen kell a harcot felvenni, azt mindennapos mérésekkel igyekeztem saját magam, kizárólagos gyümölcstáplálkozással bebizonyítani. Az eredmény a vártnál jobb volt. A korábbi 6,2 körüli pH (vizeletben mérve reggel) már a harmadik napon 6,8-ra, később 7,2-re javult. (A pH 0-7-ig a savasságot, 7-14-ig a lúgosságot jelzi. Az ideális érték 7,2-7,4 között van. A savbázis egyensúlyt mérésekkel ellenőrizhetjük saját magunk. A reggeli vizeletben ún. lakmuszpapírral, ami a lúgosság-savasság mértékét jelzi, megállapítható szervezetünk belső egyensúlya). Ekkor jöttem rá az igazi okokra, s arra, hogy a tiltóknak és a kúrák szorgalmazóinak is igazuk van, csak nem vették figyelembe az alkoholképződésre vonatkozó intelmeket.

Ugyanis tapasztalatom szerint, ha magában csak gyümölcs került a szervezetembe, még ha az savas paradicsom vagy citrom volt is, a hatása lúgos lett. Ha keményítő tartalmú ételekkel vagy zöldségfélékkel fogyasztottam együtt - egy emésztési cikluson belül -, akkor a hatás már nem volt lúgosító. Így a kenyérrel fogyasztott gyümölcs ismét a korábbi 6 pH körülire savasított, de a müzliben fogyasztott nyers gyümölcs is ugyanazt a hatást eredményezte. Így tehát az alkoholképződésben kell a savasodás okait keresni, és nem a gyümölcsben. Ez a felismerés óta vagyok híve a tiszta gyümölcstáplálkozásnak (mindig az éppen aktuális gyümölcsének). Fogyaszthatunk gyümölcsöt a nap jelentős részében, vagy tartsunk egész napos gyümölcskúrákat! Arra figyeljünk, hogy elegendő idő teljen el a gyümölcs és a más összetételű táplálékok fogyasztása között!

Csodálatos regeneráló hatásuk van a gyümölcskúráknak. Szinte valamennyi gyümölccsel lehet tisztító kúrát folytatni, többnek leírása megtalálható a híres magyar orvos, dr. BUCSANYI GYULÁ: Természetes táplálkozás és gyógyhatása, valamint ROMOLÓ MANTOVANI francia természetgyógyász: Az öngyógyítás művészete c. könyvében. A gyümölcskúrákat mindig egy-egy gyümölcs szezonjára rögzítsük; s mindig élvezettel, örömmel töltsön el bennünket a kúra várható eredményessége. A kényszeres gyümölcsfogyasztás, a kötelességszerű kúra eredménytelen marad, csak a negatívumai jelentkeznek. Vezessük be mindennapi gyakorlatként, hogy délelőtti étkezésünk és ebédünk csak gyümölcs legyen! Áldásos hatását hamarosan érezzük majd. E téren sokat segít a Testkontroll című munka, amely Shelton doktor tanait próbálja népszerűsíteni a természetes táplálkozással kapcsolatban. A következőkben igyekszem ismertetni a hazánkban elérhető fontosabb gyümölcsöket, azok összetevőit; értékeit, gyógyhatásait, esetleg kémiai összetételüket. A REFORMKONYHA c. könyv adatai szerint - és saját vizsgálataim is ezt bizonyítják - a magyar népesség rendkívüli kalciumhiányban, magnéziumhiányban és vashiányban szenved, annak ellenére, hogy a rátukmált húsban, a pasztörizált tejben és tejtermékben állítólag mindez megtalálható. A gyümölcsök ásványianyag-tartalma relatíve nem nagy, de élettanilag rendkívül fontos, mert a legkönnyebben kötődik. Nagyon magas a kalciumtartalma például a faepernek, a szamócának, a szedernek, a ribizlinek, a csipkebogyónak, a diónak, a máknak és a mogyorónak.